Kategori: Feridun Hayati Ünüvar

Demokrasi yarışına katılan, kazansın kazanmasın tüm parti ve aktörlere geçmiş olsun.

12 haziran seçimlerinin yurdumuz genelinde sakin olarak geçmesine, elbette bir yurttaş olarak hepimiz, çok sevindik

Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyor, yeni seçilen milletvekillerinin de ülkemize yeni bir ANAYASA yapmalarını ve neyin vekili olduklarını unutmamalarını, umuyorum.

Devamı »

12 Haziran 2011 Milletvekili Seçimleri dolayısiyle parti liderlerinin ve milletvekili adaylarının yaptıkları seçim propagandaları ve icraatları, tüm Türkiye halkını derinden tedirgin eden, üzen ve ürküten bir hal almıştır.

Orantısız imkanlarla birbirleriyle yarışan milletvekili adayları, seçmenlerin oylarını alabilmek ve milletvekili seçilebilmek için tüm güçlerini kullanmaktadırlar. Devamı »

Türkiye’nin bir çok meselesinin olduğu muhakkak fakat, gündemde en çok yer eden şu 2 konuya değineceğim.
1- Milletvekili Seçimi
Seçim tarihi, seçime katılacak siyasi partiler, milletvekili aday-adayları, seçmen listeleri derken 12 haziran 2011 Milletvekili Seçimlerine adım-adım, hızla yaklaşılıyor. Süreç devam ederken, partilerin ve milletvekili aday-adaylarının halkı hızla politize ettiği ve peşine takmak için her türlü kelimeyi hiç çekinmeden, sindire-sindire kullandıkları da gözlerden kaçmıyor ! Devamı »

Doğu illerimizdeki yerel halkın yaşamına, yanfiri bakanlar !

Birbirimize bildiklerimizi , tercübe ve görüşlerimizi samimice  anlatmak; bizi birbirimize daha da yaklaştıracak ve kaynaştıracaktır. Olması gereken de budur.. diye düşünüyorum. Devamı »

Necmettin hoca efendi vefat etti . Allah rahmet eylesin.. Fakat o, ölmedi.

Hoca efendi ve benzerleri vefat etmiş olsalar bile, ölemezler !

Millete hesap veremeyenlerin, defterleri kapanır mı hiç ? Devamı »

Seçim havasına girilen ülkemizde, yapılanlar da yapılmayanlar da eleştiriliyor ve halkımıza daha etkin hizmetler verebilmesi için, iktidarıyla-muhalefetiyle, adeta  yarışılıyor.

Elbette her yiğidin, yoğurda bir kaşık atışı vardır. Devamı »